ÖVRIGT / Diverse / Fat 13581319
*
nr 1358 1319
Fat
7st, Nysilver. Längd: 31-55 cm, djup: 18-41 cm
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 november 2020
kl 18:28:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/10 00:49:10
1
100 kr
28/10 15:28:56
2
Vinnande bud
31/10 23:21:47
3
250 kr
31/10 23:21:47
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat nysilver pläter
-
4161 Färglitografier
2 st, Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Oramade lösa..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 19:41
-
2062 Fat
Ulla Forsell (f. 1944), Sverige. Konstglas, Signer..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
17 juni kl 19:21
-
4176 Skålfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. "Karneval", Gu..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 20:23
-
4097 Urna
+ fat, 2 delar, Asien, 1900-tal, glaserad stengods..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:17
*
Fat
Läs om budbetjänten
nr 1358 1319
Fat
7st, Nysilver. Längd: 31-55 cm, djup: 18-41 cm
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 november 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/10 00:49:10 | 1 | 100 kr |
28/10 15:28:56 | 2 | Vinnande bud |
31/10 23:21:47 | 3 | 250 kr |
31/10 23:21:47 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat nysilver pläter
-
4161 Färglitografier
2 st, Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Oramade lösa..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 19:41 -
2062 Fat
Ulla Forsell (f. 1944), Sverige. Konstglas, Signer..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
17 juni kl 19:21 -
4176 Skålfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. "Karneval", Gu..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 20:23
-
4097 Urna
+ fat, 2 delar, Asien, 1900-tal, glaserad stengods..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:17